niedziela, 4 maja 2014

Ostatni dzień majowego weekendu i zasłużone lenistwo

Po wczorajszej deszczowej pogodzie dzisiaj wyszło słoneczko . Myślę , że my i tak mieliśmy dużo szczęścia i na aurę za oknem nie mogliśmy narzekać przez całą majówkę . Mój długi weekend był bardzo pracowity :) ... dużo podziało się w ogrodzie i w domu też . Święto pracy uczciłam kosząc ogródek , plewiąc i przesadzając kwiaty . Jakże cieszy każda nowa roślinka , która wychodzi z ziemi :) W tym roku pierwszy raz zakwitną jasnoróżowe piwonie , które dwa lata temu dostałam od koleżanki , czosnek niedźwiedzi pięknie kwitnie , łubiny rozrosły się niesamowicie , a na grządce cieszą oko truskawy . Skalniak , który zakładałam 3 lata temu prawie cały zarósł rozchodnikami , floksami , skalnicami i dzwonkiem karpackim... wygląda imponująco w tym roku. Berberysy i derenie zaczynają kwitnąć ...ach jak pięknie zrobiło się na świecie . Uwielbiam wiosnę :)
W domu dopadł mnie wir porządków a to za sprawą nowego nabytku -wielofunkcyjnego mopa parowego . Nie wiem jak ja wcześniej radziłam sobie bez niego ...hehehe . Nie obijam się też twórczo :) Wiosna to dla mnie siła napędowa i energia mnie rozpiera . Zrobiłam ostatnio laleczkę filcową , która jest częścią prezentu dla pewnej małej , uroczej dziewczynki :) Zakręciłam się też w zupełnie nowym dla mnie temacie , ale o tym w następnym poście ;) Od mamusi dostałam piękną Gęś Zuzkę , która narazie zasiadła na fotelu , ale docelowo pilnować będzie mojej zastawy z Bolesławca w kuchni i dlatego taką granatową kieckę ma :)
Mam zamiar w ramach relaksu niedzielnego wyhaftować  obrazek , więc zmykam do swojej robótki :)


Miłego popołudnia i dużo słoneczka
Bożena

7 komentarzy:

 1. Pięknie wszystko kwitnie w Twoim ogrodzie.

  OdpowiedzUsuń
 2. wszystko piękne, ogród, wow, przeeecudowny, gęś megaśna, laleczka przesłodka:) cudnie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. ooo jakże bym chętnie zasiadła z Tobą w ogródku i pohaftowała:))))pięknie Ci wszystko kwitnie:))szczypior jak marzenie:)))buziaczki przesyłam:)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak pięknie już u Was w ogródku :)

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo fajne miejsce, chętnie bym je odwiedziła ;)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie wielką radością.
Dziękuję z całego serducha :)